Frantiskanky.cz

Kongregace Milosrdných sester III. řádu svatého Františka
Pod ochranou Svaté Rodiny v Brně

Frantiskanky.cz
Františkánky logo malé

Povolání

Milá ….,

volá Tě Pán?

Pokud jsi ve svém srdci zaslechla Jeho hlas, který Tě zve k životu v plnosti s Ním, pak jsi tu správně. Ten tichý hlas bude časem sílit, a na Tobě je na toto volání odpovědět rozhodným FIAT. Možná se Ti to zdá těžké, nemyslitelné, ale věř mi, že není větší radosti a většího štěstí než následovat Pána právě tím způsobem, ke kterému Tě volá.

Dodnes si pamatuji ty chvíle, kdy jsem pochopila, zeměpán skutečně volá k zasvěcenému životu. Byla jsem v té době ve vztahu s jedním mladíkem, chtěla se vdát, založit rodinu. Ale Ježíšův hlas tak rozezněl struny lásky v mém srdci, že jsem svolila a rozhodla se jít cestou nerozděleného srdce. Když jsem pak přemýšlela, do kterého společenství vstoupím, poslechla jsem kamarádku, která v té době navštěvovala školu, kterou sestry provozují. Nikdy nezapomenu na její slova: „Tak pojď k nám.“ Šla jsem a už nikdy neodešla.

Ve společenství sester jsem se v podstatě hned cítila doma. Od té doby prožívám každodenní dobrodružství v životě modlitby a práce v duchu františkánské radosti, která je nám tak blízká.

Pokud tedy i Ty vnímáš, že Tě Pán volá k zasvěcenému životu, neváhej a vydej se na cestu Jeho následování. Už teď Tě provázíme modlitbou, abys dokázala poznat svou cestu a naplnit Boží vůli.

Máš-li nějaké otázky nebo zájem seznámit se blíže s naším společenstvím, neváhej nás kontaktovat. Jsme tu pro Tebe.

 

Kontaktujte nás

Kongregace Milosrdných sester III. řádu svatého Františka Pod ochranou Svaté Rodiny v Brně
Grohova 10/18
602 00 Brno

telefon: 541 211 649, 538 711 100
fax: 541 240 553
email: sestry@frantiskanky.cz

© 2024 Františkánky | tvorba admiva